Povrchové uspořádání

Dnes končí tramvaj jen na okraji Spořilova a v autobusových linkách se někdy nevyznají ani místní. To se změní. Nově bude mít tramvaj na Spořilově tři zastávky a v budoucnu povede až na Jižní Město. Protože bude možné se do centra dostat rychle a pohodlně tramvají, bude jezdit méně autobusů. Zároveň je velká péče věnována tomu, aby byla tramvaj co nejtišší.

Zakrytí Spořilovské přinese velkou změnu také pro pěší. Na mnoha místech se bude možné přes nový park dostat ze starého Spořilova na nový a naopak. Podchody budou vylepšené: široké, dobře osvětlené a bezpečné. Dnešní podchod navazující na ulici Zastrčená bude přesunut do výhodnější polohy.

Díky úpravám silnic a křižovatek na okraji Spořilova se sníží počet aut, která projíždějí ulicí Hlavní. Studie řeší i parkování. V ulicích Senohrabská, Na Chodovci, Severní I a Lešanská přibydou parkovací místa. U polikliniky jsou navrženy nové podzemní garáže pro pacienty i obyvatele. Příležitost pro parkování je také u podchodu v Severní I a na parkovišti u OD Centrum.

Bratislavská

Louka

Hlavní

U polikliniky

U rozhledny

Menu